Alkohol na wesele, jaki warto wybrać?

W materiałach, które podpowiadają przyszłym parom młodym, jak zorganizować doskonałe oraz udane wesele, stale znajdziesz przynajmniej krótką adnotację na temat alkoholu. Nie da się ukryć, że goście wprost go wyczekują. Alkohol na wesele odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego jego wybór trzeba przemyśleć, jak także zastanowić się nad jego ilością. Pamiętaj także, że wszystkie trunki powinny być podawane w odpowiedni sposób. Chociażby taką wódkę zawsze należy stawiać przed gośćmi po jej uprzednim schłodzeniu.

Wódka

Zaczynamy omówienie tematu od wódki, ponieważ to jednak ona na imprezach weselnych odgrywa dosadnie rolę gościa honorowego. Nie zastąpi jej ani wino, ani piwo, ani nawet szampan. Pamiętaj tylko, by kupić wódkę ze przetestowanego źródła, żeby miała ona jak najwyższą jakość i aby goście nie musieli po niej cierpieć z powodu uporczywego bólu głowy i mdłości. Naprawdę na tym alkoholu nie należałoby oszczędzać. Możesz mieć stu procentową gwarancję, że jeśli jedynie zaproponujesz gościom wódkę z wyższej półki, oni na pewno to docenią, bo jednak nie ma nic gorszego od zmuszania się do picia jałowego bimbru.

Wino

Doskonałe alkoholowe napoje na wesele to także rozmaitego rodzaju wina. Powinny być one alternatywą dla tych gości, którzy nie chcą raczyć się wysokoprocentowymi trunkami bądź po prostu nie przepadają za gorzałą. W przypadku wina najlepiej sięgnąć po rozmaite jego warianty. Możesz więc kupić trochę butelek białego wina, i trochę tego czerwonego. A jaki poziom wytrawności okaże się najbardziej optymalny oraz uniwersalny? Tutaj opcje są dwie. Wino powinno być albo wytrawne, albo półwytrawne. Trunki słodkie oraz półsłodkie uchodzą za niskojakościowe oraz też potrafią wywołać sporego kaca. A chyba nie chcesz, by na drugi dzień goście pojawili się na poprawinach w fatalnym stanie?

Szampan

Ogólnie rzecz biorąc wiesz już, jakie trunki umieścisz na stołach i co takiego zaproponujesz gościom. Tych gości wypadałoby jednak jeszcze czymś przywitać, a nie dokonasz tego ani przy pomocy kieliszka wódki, ani przy pomocy lampki czerwonego wina. To szampan na wesele służy do witania bliskich i wznoszenia pierwszego toastu. Od razu kup go w dwóch wersjach – alkoholowej oraz bezalkoholowej. Klasycznego szampana można też zastąpić np. sokiem winogronowym, który ma zbliżony kolor.