Catering dietetyczny – wybierz zdrowie dostarczone prosto od Twoje drzwi.

Obecne czasy nie sprzyjają zdrowemu trybowi życia. Codzienne obowiązki angażują nas od rana do wieczora, a nawet późnej nocy. Jednocześnie chcielibyśmy, żeby nasze aktywne życie zawodowe było urozmaicone i aby towarzyszyło mu zdrowie fizyczne i psychiczne. Jednym z coraz częściej wybieranych rozwiązań w drodze do lepszego i efektywniejszego życia stały się tzw. diety pudełkowe – zróżnicowane posiłki przygotowane z myślą o każdym z odbiorców i dopasowane pod względem składu, kaloryczności i celi życiowych lub sportowych.

Catering dietetyczny to również wygoda, ponieważ każdy zestaw posiłków codziennie dostarczamy jest prosto pod nasze drzwi lub do miejsca naszej pracy, dzięki czemu nie musimy przejmować się nie tylko przygotowywaniem posiłków, ale tez ich pakowaniem. Taki rodzaj żywienia przypadł do gustu osobom z życia publicznego oraz influencom, a co za tym idzie również i nam. W końcu płacąc za produkt dostajemy dwie z najbardziej pożądanych dziś wartości – czas i zdrowie. W zależności od firmy oferującej produkty w postaci cateringów dietetycznych do dyspozycji pozostaje nam wiele rodzajów diet przygotowanych pod różne upodobania smakowe lub alergie pokarmowe. Oprócz standardowych jadłospisów spotkać można również diety redukcyjne, dietę wegetariańską czy dietę wegańską oferującą produkty pochodzenia roślinnego. Prawdziwym bestsellerem w ostatnich czasach jest jednak dieta ketogeniczna. Przyjmuje się, że to właśnie jej efekty są najchętniej pożądane u osób dbających o piękną i zdrową sylwetkę. Skupia się ona na dostarczeniu organizmowi 70% tłuszczów i tylko 5% węglowodanów, co powoduje, że zaczynamy przestawiać się na generowanie energii właśnie poprzez nie.

Dieta ketogenna doprowadza organizm to tzw. ketozy, czyli stanu, w którym w naszym ciele zwiększa się stężenie ciał ketonowych. Taki rodzaj żywienia może wpływać pozytywnie na utrzymanie sylwetki przez osoby aktywne fizycznie. Nie powinniśmy jednak stosować jej jeśli mamy problemy z nerkami, wątrobą lub tarczycą. Osłabienie organizmu wynikające z nagłego odstawienia glukozy nie jest też wskazane dla osób z problemami gospodarki cukrowej. Stosowanie różnego rodzaju diet pudełkowych może znacznie ułatwić nam codzienne funkcjonowanie. Warto jednak pamiętać, żeby każdą większą zmianę żywienia omówić ze specjalistą dietetykiem.