Dieta ketogeniczna, czy to dobry sposób na odchudzanie?

Dieta ketogeniczna jest od dawna stosowana, zwana również jako dieta ketogenna. Głównie opiera się na przyjmowaniu pokarmów o niskiej zawartości węglowodanów. Dietę tę stosować najlepiej maksymalnie przez miesiąc. Przy tej diecie należy pamiętać o częstym piciu wody, najlepiej tak do 3 litrów dziennie. Posiłki w tej diecie powinny mieć odstęp około 3-4 godziny. A najpóźniejszy posiłek powinien być 2 godziny przed snem.

Catering dietetyczny

Najlepiej zastosować catering dietetyczny, który będzie monitorował nasze posiłki. Dobrze jest unikać chleba w diecie ketogenicznej, który zwiększa poziom cukru we krwi. Słodzone napoje, także nie są wskazane przy tej diecie. Produkty pochodzenia roślinnego, a dieta ketogeniczna. Jeśli zdecydujemy się na tę dietę, powinniśmy odrzucić produkt pochodzenia roślinnego, jakim jest ryż, zboża, ziemniaki, kukurydzę. Jeśli zaś chodzi o alkohol, w tym wino, czy piwo, dozwolone jest, aby pić tylko 200ml wina, ale dopiero od drugiej fazy dieta. Warto właśnie wspomnieć, że dieta ketogeniczna składa się z trzech faz. Pierwsza faza to szybka utrata wagi. Polega ona na tym, żeby ograniczyć mocno węglowodany, i cukry. Druga faza jest dobra dla osób, które chcą wyrzeźbić swoją sylwetkę, bądź zrzucić tylko kilka kilogramów. Najczęściej tę dietę wybierają sportowcy. Trzecia i ostatnia faza w diecie ketogenicznej to utrzymywanie wagi. Ta faza jest stworzona po to, aby uniknąć efektu jo-jo. Produkty, jakie można jeść podczas tej diety, to: ryby, mięso, jajka. Nadają się na stworzenie obiadu. Co do przekąsek podczas stosowania tej diety, to można jeść awokado, borówki, jeżyny, maliny, czy żurawinę. Można także spożywać niektóre produkty mleczne. Dopuszczalne są sery, twaróg, czy jogurty.

Produkty pochodzenia roślinnego

Produkty te uzupełniają nasz organizm w wapń. Zaś jeśli chodzi bezpośrednio o mleko, to lepiej jest go unikać. Z warzyw można spożywać kalafior, pomidor, ogórek, czy brokuł. Także nie należy zapominać o spożywaniu tak zwanej kiszonki, do której zaliczają się kiszona kapusta, czy ogórki. Wzmacniają one układ odpornościowy oraz regulują układ pokarmowy. Także ta dieta dość szybko pozwala nam osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Jednak jak przy każdego rodzaju takiego odchudzania, należy być najlepiej pod opieką dietetyka bądź lekarza, który będzie monitorował nasz stan zdrowia.