Dobra firma

Będąc przedsiębiorcą często musimy mierzyć się nie tylko z przeciwnościami ekonomicznymi takimi jak np. konkurencja zaniżająca ceny, lecz także z trudnymi regulacjami prawnymi. Praktycznie każdego dnia musimy mierzyć się z nowym wyzwaniem czy pytaniem, a odpowiedzi niezwykle często poszukujemy w Internecie.

Warto zastanowić się co sprawia, że wychodzą firmy na plus. W najprostszym rozrachunku suma ich dochodów jest większa niż suma kosztów. Wtedy mówimy o zysku i wychodzeniu “na plus”. Nie mniej jednak w prowadzeniu biznesu trzeba brać również pod uwagę inne zmienne czy wskaźniki. W celu ich zrozumienia warto odnaleźć odpowiedni blog lub portal internetowy, który wyjaśni nam takie pojęcia jak marża brutto, churn, return, CAC i wiele innych. Dzięki odpowiedniej analizie takich wskaźników zrozumiemy co dzieje się w naszym biznesie oraz jak dokonać by lepiej się on rozwijał.

Pośród dużej liczby portali internetowych ciężko jest jednak znaleźć ten z wartościową wiedzą. Zawsze przed wcięciem się w problem warto sprawdzić, kto dany portal prowadzi. Jeśli jest to np. blog finansowy, to dobrze by było, gdyby był prowadzony przez osobę z właściwym doświadczeniem, a nie nastolatka dysponującego kieszonkowym od rodziców. Podobnie ma się też rzecz w odniesieniu do kwestii prawnych i legislacyjnych. Nie szukajmy pomocy u pseudo-doradców na grupach facebookowych i nie kupujmy żadnych czarodziejskich rozwiązań bez właściwej ich analizy. Najlepiej zwróćmy się o wskazówkę do odpowiedniego specjalisty na dedykowanym portalu internetowym, a gdy to nie pomoże postarajmy odnaleźć się odpowiedniego specjalistę na lokalnym rynku.

Prowadzenie firmy to wiele wyzwań, ale także olbrzymia satysfakcja. Widząc jak z niewielkiego biznesu potrafimy stworzyć całkiem dużą firmę zapewniającą odpowiednie zyski czujemy gigantyczną satysfakcję i uczucie spełnienia. Oprócz bowiem materialnych korzyści warto z prowadzenia biznesu wynosić również wiedzę i dobre kontakty. Warto również być dobrym zarówno dla naszych klientów jak i pracowników, gdyż z reguły odnajduje to odzwierciedlenie w niedalekiej przyszłości. Nie bójmy się także pytać specjalistów o zdanie, gdy sami nie posiadamy właściwej wiedzy. Lepiej bowiem zadać głupie pytanie, aniżeli samemu na nie głupio odpowiedzieć.

Comments 1
  • Dobry wpis, i naprawdę super katalog, dużo firm i łatwo się je wyszukuje 🙂

    Darek