Drzwi zewnętrzne – patrzmy deweloperowi na ręce!

Decyzja o kupnie nowego mieszkania od dewelopera to ważna decyzja. Zazwyczaj zwracamy uwagę na wiele kwestii – ściany muszą być gładkie, okna dobrze osadzone, a posadzka równo wylana. Często jednak pomijamy drzwi zewnętrzne i godzimy się na propozycję dewelopera. A ta może być często budżetowa i niezbyt korzystna dla przyszłych mieszkańców. Drzwi zewnętrzne nie tylko mają znaczenie jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, ale również ewentualne straty ciepła, za które w przyszłości zapłacimy my – jako lokatorzy. Dobre drzwi zewnętrzne to drzwi antywłamaniowe z wysokimi parametrami izolacyjności.

Drzwi stalowe – ideał w bloku i wolnostojącym domu

Warto przemyśleć czy nie warto wymienić deweloperskich drzwi na lepszy model. Największą popularnością wśród klientów, którym zależy na bezpieczeństwie, cieszą się drzwi stalowe. Są to drzwi antywłamaniowe, odporne na wyważanie i próby mechanicznego uszkodzenia. Drzwi stalowe posiadają system mocnych zabezpieczeń, na który składają się: stalowa blacha laminowana, ożebrowanie z kątownika, trzy bolce antywyważeniowe, a także atestowane zamki. Ważną kwestią i niezaprzeczalnym atutem konstrukcji jest wypełnienie samogasnącego styropianu, co ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się ognia w przypadku ewentualnego pożaru. Drzwi stalowe są odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne – nie straszny im wiatr, deszcz ani śnieg.

Drzwi drewniane czy to również drzwi antywłamaniowe?

Istnieje taka opcja! Drzwi drewniane prezentują się znacznie korzystniej wizualnie niż drzwi stalowe. Są też dużo bardziej ciche w użytkowaniu, a jednocześnie są to drzwi antywłamaniowe. Konstrukcję skrzydła jeśli chodzi o drzwi drewniane stanowi gruba rama wykonana z wyselekcjonowanej klejonki, co zapobiega jej wypaczaniu. Oklejona jest obustronnie wodoodporną sklejką, a wypełnienie ramy stanowią płyciny wykonane z płyty izolacyjnej, zawierającej piankę poliuretanową i uszczelnione dodatkowo silikonem. Inwestując w drzwi drewniane powinniśmy zastanowić się na wersją zawierającą lustro weneckie – użyte w produkcji szyby zespolone, składają się właśnie z lustra weneckiego i szyby bezpiecznej bezbarwnej, co z pewnością daje poczucie bezpieczeństwa i prywatności wewnątrz domu. W obróbce drewna stosuje się najnowsze technologie zapewniające drzwiom niezwykle wysoką jakość, dokładność wykonania i estetykę. Tego typu drzwi drewniane zabezpieczone są najczęściej ekologicznym czterowarstwowym systemem wodnym. Jeżeli zdecydujemy się na drzwi drewniane i jednocześnie drzwi antywłamaniowe istnieje szereg opcji, które możemy sobie dodatkowo dokupić, aby podwyższyć ich standard – na przykład próg ze stali nierdzewnej, wizjer szerokokątny, zestaw wkładek klasy C czy gałko-klamka stała. Wybór wyposażenia dodatkowego zależy od konkretnej firmy.

Drzwi na wymiar czyli drzwi na zamówienie

Niezależnie od tego czy chodzi o drzwi wewnętrzne czy drzwi zewnętrzne – warto pochylić się nad opcją drzwi na wymiar. Kupując nowe mieszkanie od dewelopera, czy też mieszkanie z rynku wtórnego powinniśmy sprawdzić szerokość otworów drzwiowych. Rzadko kiedy są one tak dokładne, żeby pasowały w nie drzwi dostępne w salonach sprzedaży czy w internecie. Nawet niewielkie odchylenie od normy będzie stanowiło nie lada wyzwanie przy montażu. Drzwi na wymiar to typowa usługa, z której korzystają klienci wykańczając swoje domy. Polega ona na zebraniu dokładnych wymiarów i zamówieniu dedykowanych drzwi dla konkretnego klienta. Często przy zamówieniu drzwi na wymiar możemy skorzystać z darmowego montażu. Nie warto oszczędzać niewielkich kwot i próbować montować drzwi na wymiar samemu – do tego typu prac potrzebni są profesjonaliści posiadający odpowiednie doświadczenie. Niezbyt dobrze zamontowane drzwi na wymiar będą nas irytować brakiem domykania się lub odwrotnie samoczynnym zamykaniem. Być może na ten moment tego typu niedogodności nie brzmią zbyt poważnie, ale na dłuższą metę będą nie do wytrzymania.