Jaki lokalizator pojazdów GPS wybrać?

Lokalizator pojazdów to przydatne urządzenie, które może pomóc odszukać samochód pracownika w czasie rzeczywistym. Prawie wszystkie modele lokalizatorów są w stanie przekazać precyzyjne informacje na temat przebiegu trasy i wyświetlić dokładny adres postoju. Lokalizator GPS może dodatkowo zabezpieczyć własny samochód. To gwarancja odnalezienia cennego pojazdu w przypadku kradzieży. Znacznie szerszym zagadnieniem jest kompleksowy monitoring auta, który warto rozważyć w przypadku prowadzenia firmy transportowej.

Monitoring pojazdów w celach służbowych oraz jego funkcje?

Monitoring pojazdów GPS to coraz bardziej popularny sposób zwiększania efektywności pracy. Dostrzeżone dotychczas trasy mogą posłużyć do analizy i skrócenia czasu dojazdu do wyznaczonego punktu. Analiza odbywa się w systemie, więc użytkownik nie musi wykonywać jej samodzielnie. Wiele modeli lokalizatorów ma możliwość w pełni zdalnej konfiguracji przez internet. Posiadacz specjalnego konta ma dostęp do statystyk prowadzonych w ramach monitoringu auta. Może na przykład kontrolować poziom wykorzystanego paliwa, dzięki funkcji kalkulowania średniego zużycia.

Wgląd w szczegółowe dane dotyczące czasu pracy kierowcy sprawi, że wzrośnie bezpieczeństwo pracowników. Monitoring to zabezpieczenie, że przerwy w pracy nie będą zbyt długie, a odbędą się wtedy, gdy pracownik powinien odpocząć po ustalonym fragmencie trasy. Przy podejmowaniu działań z uwzględnieniem dostępnych statystyk zmniejszy się ryzyko błędów popełnionych przez zmęczenie. Towary również mają swoje wymagania – chociażby termiczne. Monitoring pojazdów GPS umożliwia kontrolowanie temperatury w przestrzeni ładunkowej dowolnego auta ciężarowego lub samochodu typu van oraz minivan.

A co jeżeli potrzebuję samochodu w celach prywatnych?

W przypadku udostępniania samochodu firmowego na użytek poza celami firmowymi, istnieje pomocne rozwiązanie. Licznik wykonanych tras służbowych i prywatnych może pomóc w uniknięciu problemów z rozliczaniem kosztów paliwa. Wszystkie informacje dotyczące statystyk monitoringu są dostępne na życzenie użytkownika w dowolnym momencie. Istnieje możliwość wysyłania powiadomień o postojach kierowców oraz dotarciu pojazdu do celu podróży. Informacje mogą być dostarczane drogą mailową lub na wskazany numer telefonu w formie SMS.

Cena urządzeń może wahać się w zależności od parametrów oraz funkcji. Warto zastanowić się nad wprowadzeniem nowinek technicznych w struktury swojej firmy, żeby zwiększyć wydajność oraz zapewnić bezpieczeństwo profesjonalnej kadry.

Tagi: , ,