Kołobrzeg, najlepsze atrakcje dla dzieci!

Kołobrzeg jest to miasto położone nad Morzem Bałtyckim, w północnej części województwa zachodniopomorskiego. Jest to jedno z najpopularniejszych miast, które jest położone na północy. Nie tylko wśród Polaków to miejsce jest rozsławione, ponieważ ze względu na to, że znajduje się w północno-zachodniej części Polski wiele mieszkańców Niemiec również chętnie odwiedza Kołobrzeg. W tym tekście dowiesz się jakie atrakcje turystyczne, atrakcje dla dzieci i zwykłe atrakcje znajdziesz w Kołobrzegu.

Atrakcje z Kołobrzegu

Kołobrzeg atrakcje dla dzieci – jak wiadomo dzieci zazwyczaj chcą robić coś absolutnie innego na wakacjach. Nie cieszy ich kolejne zwiedzanie latarni, czy muzeum dlatego właśnie miasto Kołobrzeg wychodzi na przeciw oczekiwaniom dzieci. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych atrakcji jest Ukryta Karina, która niezależnie od pogody jest czynna, ponieważ jest ona utworzona pod dachem. Jest to wystawa interaktywna dla najmłodszych. Dzieci niezwykle chętnie zwiedzają tą atrakcję, mogą poczuć się jak w baśniowej krainie oraz mogą w magiczny sposób ożywiać świat ukrytej krainy. Następną z atrakcji dla dzieci jest Muzeum 6D Maszoperia, gdzie na wejściu otrzymuje się okulary 3D. Ściany muzeum są pomalowane farbą fluorescencyjną, a wystawa ta wzbudza duży zachwyt w dzieciach pomimo tego, że jest nieduża i niestety mnóstwo czasu nie jest się w stanie spędzić w tym miejscu. Kolejną z atrakcji dla dzieci jest Miasto Myszy, w którym odnajduje się około 500 małych myszek. Dla dzieci może to być świetna atrakcja. W okolicach Kołobrzegu znajdziemy mnóstwo innych atrakcji dla dzieci takich jak oceanarium, park linowy czy położony niedaleko Dziki Zachód w Zieleniewie. Kołobrzeg atrakcje turystyczne – miasto to słynie mianowicie z przepięknych zabytków. Najbardziej popularnymi atrakcjami turystycznymi w Kołobrzegu jest Latarnia Morska, na której rozpościera się cudowny widok na morze.

A gdzie można odpocząć?

Następną z atrakcji jest Muzeum Oręża Polskiego, gdzie można dostrzec jak przed laty ubierało się wojsko oraz poczytać w środku na ten temat. Natomiast na zewnątrz znajdziemy maszyny, którymi wojsko posługiwało się przed kilkoma latami. Innymi atrakcjami jest Muzeum Bursztynu, Pomnik Rybaka oraz Rybaczki i wiele innych. Atrakcje w Kołobrzegu – poza atrakcjami turystycznymi Kołobrzeg słynie z pięknych plaż i molo. W porcie stoi także ORP Fala, który w latach 1965-1966 chronił morskie granice Polski. Innymi atrakcjami jest Bindaż w Kołobrzegu, źródła solankowe czy Ogrody Hortulus Spectabilis.

Tagi: , ,