Kosmetyki do właściwej pielęgnacji włosów

Piękno naszych włosów zależy od wielu czynników, są to m.in. właściwa dieta, zdrowie, hormony i pielęgnacja. Jak więc odpowiednio o nie zadbać, by piękne i zdrowe były naszą wizytówką?

Zasady dbania o włosy

Oto kilka uniwersalnych zasad, którymi należy kierować się konsekwentnie podczas zabiegów dbania o włosy.

Mycie. Niezależnie, czy musisz myć włosy każdego dnia, czy rzadziej, szampon należy dobrać do skóry, a nie do włosów. Szampon ma za zadanie oczyścić skórę głowy, zmyć z włosów pozostałości po produktach do stylizacji, pomóc w pozbyciu się, np. łupieżu. Kosmetyki orientalne, których skład opiera się na naturalnych składnikach, świetnie się tutaj sprawdzają, nie obciążają dodatkowo włosów, rzadko powodują alergię. Bardzo istotna jest technika mycia włosów. Nie szarp, nie trzyj i nie myj całych włosów, skup się jedynie na skórze głowy, nałóż szampon na opuszki palców i wmasuj je w skórę głowy. Piana, która tworzy się podczas mycia doskonale poradzi sobie z zanieczyszczeniami obecnymi na włosach, jeśli przesuniesz ją delikatnie od nasady po końce włosów, zdejmiesz z nich cały brud. Włosy powinno się myć dwukrotnie, pierwsze mycie jest wstępne, rozluźni cząsteczki nieczystości, kolejne dokładnie oczyści skórę. Ważna jest też temperatura wody, zbyt zimna lub zbyt ciepłą woda mogą dodatkowo podrażnić skórę, pobudzić wydzielanie łoju.

Odżywki do włosów. Tego rodzaju kosmetyki należy dobrać do rodzaju włosów oraz ich stanu. Doskonale dopasowany produkt pomoże domknąć łuski włosa, zregeneruje i nawilży. Stosuje się ją na włosy, nie na skórę głowy, gdyż może spowodować podrażnienie skóry i łupież. Najlepiej nakładać ją na odsączone z wody włosy, a po kilku minutach spłukać obficie.

Maski i oleje. Maski mają na celu głębsze niż odżywka wniknięcie w strukturę włosa. Stosuje się je 1-2 razy w tygodniu, wówczas, gdy naszym włosom coś wyraźnie dolega. Ich użycie różnić się będzie od rodzaju kosmetyku. Olejowanie włosów to sposób jak najbardziej naturalny na regenerację i intensywne odżywianie. Oleje roślinne szybko przenikają w głąb włosa, zawierają fosfolipidy i witaminy, które sprawiają, że włosy odzyskują sprężystość i blask. Sklep z kosmetykami Kosmetyki Orientu ma w swojej ofercie szeroki wybór aromatycznych olejów, które nie oblepiają włosa, a wnikają w niego. Przed olejowaniem należy pamiętać, by włosy pozbawione były zanieczyszczeń, samo olejowanie zaś można wykonywać zarówno na mokro jak i na sucho.

Wpis powstał przy współpracy z Kosmetykiorientu.pl