Łatwe pomysły na aranżację mieszkania w nowoczesnym stylu

W momencie, kiedy wprowadzamy się do nowego miejsca, chcemy mu nadać jak najwięcej klimatu, oryginalności i nowoczesności. Aby nie zagracić naszego życiowego kąta należałoby przejść się po sklepach i dostrzec co jest modne i ciekawe. Główną cechą stylu loftowego jest otwarta przestrzeń. Takiego rodzaju meble najlepiej odnajdują się w przestronnych wnętrzach. Co nie znaczy, że nie należałoby aranżować go w małych miejscach. Wskazówki, które Ci się przydadzą: jasne meble loftowe (np. te wykonane z drewna) o prostych konstrukcjach.

Takie modele nie obciążą nadmiernie, postaw na jasne ściany. Mogą być betonowe bądź szarawe, nie przesadzaj z meblami i akcesoriami. Pomieszczenie musi przedstawiać lekkość i przestrzenność. Zwłaszcza w małym miejscu najlepiej utworzyć aranżację wokoło tylko jednego elementu, na przykład: sofy, lampy, bądź wyróżniającego się obrazu/zdjęcia. Następnym ciekawym pomysłem nad zapełnieniem wnętrza są lampiony skandynawskie. Mogą być w wersji stojącej bądź wiszącej. Jednym z wyróżniających ich elementów to surowe druty. Na pierwszy rzut mogą wydawać się toporne i ciężkie, lecz w bardzo łatwy sposób można je dostosować do pomieszczenia. Lampiony można użyć jako lampę podwieszoną pod sufit jak i również małe podręczne urządzenie, które może przydaje się w nocy, gdy chcemy przejść do jakiegoś miejsca w domu nie budząc wszystkich po drodze. Kształtem mogą przypominać małe kosze zdobione bądź wykonane klosze, wszystkie łączą jasne barwy i staranność wykonania.

Dla miłośników ludowych wzorów doskonałą propozycją mogą być lampiony wykonane z wikliny. Z wyjątkiem interesującej stylistyki zapewniają także dużo światła o ciepłej barwie, lekko dostającego się pomiędzy splecionymi paskami. Estetyka to również szereg lamp przypominających górnictwo i ciężkość – to prawdziwe rodzynki dla wszystkich wielbicieli takiego rodzaju wypełnienia wnętrz. Na koniec warto zatrzymać się przy interesującym umeblowaniu jakimi są szafy industrialne. Charakteryzują się także surowym wyglądem, dlatego że można w nich zauważyć styl geometrii i druciany. W większości jednakże dominuje drewno, które po części ociepla wnętrze i dodaje luksusowego charakteru. Łączone są też z cegłą i kamieniem, dzięki czemu przyszłe trendy będą proste do wymiany.

Wpis powstał przy współpracy z Loftbar.pl