Mdam.pl – akcesoria do mebli

Każdy marzy o posiadaniu własnego mieszkania. Nie wszystkich jednak stać na kupno dużego, więc sporą popularnością cieszą się lokale typu M2 oraz garsoniery. Niewielka powierzchnia takiego lokalu wymaga wyjątkowo funkcjonalnego zagospodarowania, żeby pomieściły się wszystkie niezbędne meble oraz sprzęty. Trzeba wykorzystać każde wolne miejsce w pokoju, czy kuchni. Dostępne w sprzedaży standardowe zestawy, nie zawsze nadają się do wyposażenia małego locum, pozostaje więc wykonanie mebli na wymiar. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest to, że można według własnego gustu dobrać kolorystykę oraz sposób wykończenia; solidne zawiasy, okucia oraz różne ozdobne akcesoria do mebli.

Oprócz pojemnej szafy ubraniowej, bardzo przydatna jest komoda z dużą ilością szuflad. Przechowuje się w nich bieliznę osobistą, skarpety, krawaty i różne przybory podręczne. Ponieważ do szuflad komody sięga się często, muszą one posiadać niezawodne prowadnice, by wysuwały się gładko i nie wypadały. Prosta w swojej konstrukcji komoda będzie wyglądała oryginalnie, jeśli zamontuje się do szuflad ciekawie zaprojektowane uchwyty meblowe. Mogą to być gałki drewniane bądź mosiężne, uchwyty chromowane, pozłacane relingi, albo metalowe rączki o dowolnej długości. Najlepiej do komody, szafy, toaletki czy biurka zamocować uchwyty meblowe w jednolitym stylu, ponieważ wtedy całość wystroju wnętrza będzie doskonale zharmonizowana.

Dużym wyzwaniem jest funkcjonalne zaprojektowanie małej kuchni. Trzeba maksymalnie wykorzystać całą przestrzeń, dostępną między kuchenką gazową, zlewozmywakiem, lodówką. W szafkach zawieszonych na ścianach na ogół nie mieszczą się wszystkie niezbędne naczynia kuchenne, zatem potrzebne jest zgrabne rozplanowanie szafek dolnych. Typowe drzwiczki sprawdzają się w większej przestrzeni, nie mają jednak zastosowania w wąskich szafkach wypełniających skromną przestrzeń pomiędzy innymi sprzętami. Łatwy dostęp do nich umożliwią wyciągi Cargo, za pomocą których wysuwa się szafkę do przodu. W takich niezbyt szerokich szafkach, z powodzeniem mieszczą się butelki z płynem do naczyń, puszki bądź torebeczki z przyprawami.

Do zabudowy narożników używane są specjalne wyciągi Cargo. Najczęściej w takich narożnych szafkach umieszcza się kosze do segregowania śmieci. Właściwy system wydobywa wnętrze na zewnątrz, dzięki temu łatwo jest wypełniać poszczególne pojemniki i wyjmować je do opróżnienia. Całą zabudowę uzupełnią efektowne uchwyty oraz inne akcesoria do mebli kuchennych.