Meble do pokoju dziecka – które wybrać?

Umeblowanie dziecięcego pokoju to dla rodziców zazwyczaj przyjemne doświadczenie. Dużo zależy od tego w jakim wieku jest dziecko. O pokoju dla niemowlaka w 100% decydują jego opiekunowie. Kierują się w tym przypadku przede wszystkim bezpieczeństwem maluszka. Do wnętrz wybierają raczej stonowane kolory. Dodatki, bądź akcesoria meblowe typu uchwyty – tutaj kolor bądź kształt definiuje zwykle płeć dziecka. Meble do pokoju dziecka, które dopiero co będzie poznawać świat powinny być odpowiednio zabezpieczone. Chodzi tutaj o zaokrąglone kanty czy ochronę szuflad, tak aby niemowlak nie przyciął sobie palców. Małe dziecko nie potrzebuje zbyt wiele mebli. Najczęściej jest to łóżeczko, szafa na ubrania oraz komoda. Za jakiś czas będzie można pomyśleć o szafce na zabawki.

Jak dobrać pokój do wieku dziecka?

Wraz z wiekiem potrzeby dziecka się zmieniają, a co za tym idzie pokój także będzie wymagał modyfikacji. Często dzieci w wieku przedszkolnym mają już zdefiniowane pojedyncze zainteresowania. Ułatwia to rodzicom sprawę w przekształceniu pokoju. Tapeta z ulubionym bohaterem, akcesoria wybrane przez dziecko – sprawią, że nasza pociecha będzie chętnie spędzać czas w swoim pokoju. W tym przypadku temat jaki rodzice muszą pogłębić to biurka dziecięce. Przedszkolak powinien posiadać miejsce do kolorowania bądź układania puzzli. Należałoby pamiętać, że biurko i fotel powinny być dopasowane do wzrostu dziecka. Z pewnością należy również wymienić dziecku łóżko na nieco większe lecz nadal z barierkami.

Największym wyzwaniem okazuje się być dla rodziców przygotowanie pokoju młodzieżowego. Starsze dzieci często chcą o sobie decydować w każdej sprawie. Zaczynają się więc tematy sporne, m.in. kolor farby na ściany. Pokój z dziecięcego na młodzieżowy wymaga radykalnych zmian. Jeśli już uda nam się pójść z pociechami na jakiś kompromis, kolejnym etapem będzie wyposażenie. Meble do pokoju dziecka starszego na ogół mają wiele szuflad oraz zamykanych półek. Dostępne na rynku akcesoria meblowe umożliwią nam, stworzenie unikalnych mebli, dostosowanych idealnie do potrzeb naszych dojrzewających dzieci. Jednakże to nie lada wyzwanie, a raczej zadanie tylko dla wytrwałych oraz pomysłowych majsterkowiczów. Biurka dziecięce, a raczej młodzieżowe powinny być w tym samym stylu co pozostałe meble.

To samo tyczy się łóżka.

Całość powinna wyglądać nowocześnie oraz estetycznie. Nie ma przepisu na wystrój idealny, grunt aby wnętrze odpowiadało preferencjom naszych dzieci, a także przede wszystkim było dla nich bezpieczne. Powinny czuć się dobrze w swojej przestrzeni, co z pewnością wpłynie na ich samopoczucie.

Tagi: , ,