Meble ze starego drewna producent

Moda na wnętrza w stylu loft zagościła już w polskich domach na dobre. Sprawdza się on także w pomieszczeniach rzeczywiście starych (jak zaaranżowane na mieszkania lub biura budynki dawnych fabryk i zakładów przemysłowych), jak i w nowoczesnym budownictwie, któremu można dodać stylu przez właściwe meble oraz dodatki.

Stare, czy nowe meble?

Choć marzeniem wielu osób jest, aby wnętrze w stylu industrialnym ozdobić autentycznie starymi meblami i dodatkami, rozwiązanie takie napotyka szereg problemów. Podstawowymi są dostępność tego typu przedmiotów oraz ich cena. Odpowiednio zachowane przedmioty trudno odnaleźć, a ich koszt – zwłaszcza odkąd stały się modne – niejednokrotnie przekracza możliwości przeciętnego Kowalskiego. Często wątpliwy jest też dla nas aspekt higieniczny, związany z trzymaniem w domu rzeczy starych, których nie można dobrze wyczyścić oraz zdezynfekować. W wielu przypadkach znacznie lepszym rozwiązaniem jest więc zdecydowanie się na zakup mebli nowych, ale wykonanych w stylu loftowym.

Niejakim połączeniem tych dwóch opcji są meble ze starego drewna producent których używa starego materiału do stworzenia nowego, świetnie wyglądającego a jednocześnie w pełni sprawnego produktu.

Jeżeli już podejmiemy decyzję o zakupie nowych mebli, należy nadal zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim musimy pamiętać, iż mebel meblowi nierówny. Producent mebli industrialnych, którego artykuły warto wybrać, musi cechować się dbałością o szczegóły oraz jakość wykonania. Przykładowo, producent komód loftowych powinien zadbać zarówno o stylowy wygląd tych mebli (industrialne wykończenia, metalowe okucia), jak i o to, by został on wykonany z materiału, który zapewni wygodne użytkowanie i trwałość.

Jakie meble wybrać?

Na koniec warto pamiętać, że nawet, jeżeli styl loftowy niezwykle nam się podoba, meble oraz dodatki muszą pasować do naszego wnętrza. Warto zatem zadbać o kolory ścian i podłóg oraz użyte do ich wykończenia materiały, aby całość wyglądała spójnie. W przeciwnym razie przestrzeń może wyglądać bardziej jak rupieciarnia niż stylowy loft. Jeżeli nie chcemy zmieniać stylu mieszkania (bądź nie możemy sobie na to pozwolić), warto ograniczyć się do kilku dodatków bądź jednego czy dwóch industrialnych mebli. Dzięki temu nadamy wnętrzu unikalny charakter, nie czyniąc go przy tym przeładowanym.

Tagi: , ,