Medycyna niekonwencjonalna – metody działania

Ból to niezwykle męczący stan, który zatruwa życie niejednego człowieka. Leczenie jego może odbywać się za pomocą wielu sposób i technik. Jedną z popularnych metod łagodzenia bólu jest stosowanie niekonwencjonalnych rozwiązań. Wyjątkowe zainteresowanie wzbudza medycyna wschodu, której zabiegi są skuteczne oraz efektywne. Jakie zabiegi oferuje centrum medycyny chińskiej? Co mają na celu tego rodzaju kuracje? Jakie procedury wykorzystywane są do leczenia bólu?

Medycyna wschodu to wszelkie działania dzięki, którym możliwe jest zminimalizowanie odczuć bólowych, jak również zatrzymanie lub spowolnienie rozwoju danych chorób. Wśród najpopularniejszych metod postępowania znajdują się:
– akupunktura,
– masaże,
– ziołolecznictwo,
– odpowiednia dieta,
– ćwiczenia ruchowe – joga, stretching, itp.
Czym jest leczenie bólu akupunkturą? Jakie są jej główne cechy i cele? Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem igieł do akupunktury?
Akupunktura to starożytna metoda chińska, której założeniem jest wykorzystanie igieł do nakłuwania ciała. Punkty, które zostają poddane zabiegowi odpowiadają za prawidłowe działanie organizmu, jak również posiadają połączenia nerwowe lub mięśniowe z innymi organami. Celem tych działań jest przede wszystkim zminimalizowanie bólu z wykluczeniem przyjmowania środków farmakologicznych lub jako jego wsparcie. Dodatkowo działania te w dużym stopniu wspomagają rekonwalescencję po różnego rodzaju operacjach i kontuzjach. Akupunktura wspomaga także zmniejszyć odczucie nudności, poprawić przemianę materii i metabolizm i jako środek pomocniczy podczas chemioterapii. Technika ta zapobiega rozwojowi chorób takich jak:
– migreny,
– uzależnienia od narkotyków czy palenia papierosów,
– depresja,
– zaburzenia neurologiczne,
– otyłość,
– zmniejszanie bólu przy rwie kulszowej,
– zniesie bólu i dyskomfortu po zabiegach chirurgicznych, itp.

Zabieg i jakiekolwiek działania powiązane z akupunkturą realizowane są przez doświadczonych ekspertów, których zadaniem jest prawidłowe przeprowadzenie wywiadu, zdiagnozowanie problemu, jak i dobranie dogodniej metody i planu dalszego działania. Do oceny stanu zdrowia wykorzystuje się badanie palpacyjne nadgarstków pacjenta, w celu oceniania stanu i funkcjonowania poszczególnych układów człowieka.

Wpis powstał przy współpracy z Abakupunktura.wroclaw.pl