Medyczna marihuana – hit czy kit?

Medyczna marihuana jest naturalnym środkiem, którego korzystne oddziaływanie na zdrowie zostało potwierdzone przez liczne badania. Nieustannie jednak kwestia stosowania jej w medycynie stanowi temat dyskusyjny. Stosowanie medycznej marihuany może przyczynić się do leczenia wielu chorób i może także łagodzić ich skutki. Na liście chorób, na które wpływ ma marihuana znajdują się między innymi padaczka, stwardnienie rozsiane a także różnego rodzaju odmiany nowotworowe. Dostępność medycznej marihuany jest jednak wciąż ograniczona. Czy warto zwrócić uwagę na taką odmianę leczenia?

Marihuana obecna jest na terenie Europy od wielu lat. Coraz więcej osób zastanawia się nad jej przyjmowaniem nie tylko w celach relaksacyjnych i rozrywkowych, lecz również w kontekście walki z dolegliwościami medycznymi. Potwierdzone działanie marihuany dostrzeżono podczas badań nad stopniem odczuwania bólu u osób cierpiących na stwardnienie rozsiane. Okazało się wówczas, iż jej właściwości relaksacyjne zmniejszają poziom bólu i napięcia mięśniowego odczuwanego przez pacjentów a także upraszcza im proces odzyskiwania sprawności fizycznej. Podobne efekty zauważono u chorych na nowotwory, u których marihuana miała związek z ograniczeniem nudności i wymiotów podczas stosowania chemioterapii. Dostrzeżono także, że łagodzi objawy i złośliwość raka mózgu, czyli glejaka i podobnie działa na choroby układu nerwowego np. epilepsję. Stosowanie marihuany obniża również poziom złego cholesterolu a także redukuje ryzyko odkładania się ich złogów w układzie krwionośnym.

Istnieją sklepy stacjonarne i internetowe proponujące zakup artykułów przeznaczonych do uprawiania medycznej marihuany. Dzieje się tak po to, aby każdy mógł mieć dostęp do tej rośliny i jej właściwości. Warto wiedzieć o tym, że nasiona marihuany przechowywane w sposób poprawny mogą przetrwać nawet 20 lat poza ziemią. Współczesne sklepy zajmujące się tą branżą oferują nam mnóstwo produktów związanych z uprawą i dbaniem o roślinę. W specjalistycznych sklepach możemy zatem zakupić nasiona marihuany i konopii w różnych odmianach, młynek do trawy czy odżywki, pozwalające na zachowanie się rośliny w właściwym stanie.

W tym miejscu należałoby również podzielić się ciekawostką o bankach nasion. Największy istnieje w Norwegii na wyspie Spitsbergeni obecnie przechowuje około miliona sztuk nasion różnych roślin. Oczywiście, Globalny Bank Nasion powstał w celu zapewnienia ich ochrony przed ewentualną potrzebą odbudowywania flory naturalnej naszej planety. Nie wiadomo jednak czy w tym banku znajdują się nasiona marihuany.

Wpis powstał przy współpracy z Sioubiz.pl