Nadruk UV na gadżetach

Rozpocznijmy od tego, czym jest Druk UV?

Jest to technika opierająca się na zastosowaniu specjalnych tuszy na właściwie każdy, dowolny rodzaj płaskiego podłoża. Położony na podłoże atrament schnie poprzez użycie promieniowania UV. Przy tej metodzie druku mamy dwie grupy urządzeń, które są wykorzystywane. Pierwszym z nich jest urządzenie typu roll-to-roll, służy ono do zadruku standardowych podłoży, m.in. papier billboardowy, banery siatka. Drugim urządzeniem są maszyny wielofunkcyjne, które nadają się do bardziej specjalnych podłoży takich jak: szkło, aluminium, plexi, PCW, lustro, folia. Jak każda inna metoda znakowania druk UV też ma zalety i wady.

Jakie mamy zalety druku UV?

  • Przede wszystkim wysoka trwałość wydruku
  • Druk UV gwarantuje wierne odwzorowanie kolorów
  • Taki typ druku ma krótki czas realizacji, nie wymaga czasu na schnięcie
  • Jest bezpieczny, podczas procesu drukowania nie wydzielają się szkodliwe dla człowieka zapachy

A co z wadami?

  • Ten typ druku nie nadaje się na powierzchnie wypukłe
  • Cena druku jest bardzo wysoka
  • Wielkość maszyn, które stosujemy

Gdzie można wykorzystać druk UV?

Nadruk UV na gadżetach

Często spotykamy się z różnymi przedmiotami, gadżetami bądź jakimiś upominkami, które są naznaczone logiem danej firmy. Najczęściej takie loga drukuje się właśnie wykorzystując druk UV, ponieważ dany znak musi być wyjątkowy, powinien zachować wszelkie detale graficzne, wiernie oddawać kolory. Takie małe rzeczy często najbardziej zwracają uwagę klienta, zwłaszcza przy jakiś gadżetach reklamowych. Dlatego firmy dbając o takie szczegóły decydują się na druk UV.

Nadruk UV na plastiku

Druk UV pozwala nam drukować na tworzywach sztucznych, tak naprawdę z przykładami takich druków spotykamy się codziennie. Przykładami takich rzeczy, są: etykiety, teczki, róże pudelka, opakowania plastikowe, rury, karty lojalnościowe oraz wiele innych. Wykorzystanie druku UV na elementach z tworzyw sztucznych otwiera przed wykonawcami i klientami szerokie możliwości w wielu branżach, takich jak: marketing, reklama, dekoratorstwo bądź branding. Zwykłe plastikowe opakowanie z jakimś nadrukiem, będzie sporo ciekawsze dla oka niż miało by być po prostu przezroczyste.

Nadruk UV na szkle

Druk UV na szkle najczęściej możemy spotkać w dekoratorstwie. Drukowane szklane panele możemy wykorzystać, na przykład: w kabinach prysznicowych, szklanych drzwiach, szklanych frontach mebli, blatach czy obrazach. Większość z tych rzeczy, gdyby była po prostu szklana nie była by tak ciekawa jak z nadrukowaną grafiką. Ze zwykłej kabiny prysznicowej zdołamy stworzyć coś co będzie zarówno pasowało nam do wnętrza jak i będzie po prostu niepowtarzalne. Jeżeli mamy wolną przestrzeń na ścianach, możemy zapełnić ją ciekawymi obrazami z nadrukiem UV i tak wypełnić nasze pomieszczenia.

Rewolucyjna technologia druku UV

Druk UV daje niewiarygodne możliwości perfekcyjnego oraz realistycznego pełnokolorowego druku wielkoformatowego praktycznie na każdym sztywnym oraz elastycznym materiale, włącznie z materiałami o dowolnym tle oraz fakturze, jak i podłożami bezbarwnymi bądź lustrzanymi. Co najważniejsze druk ten możemy wykorzystać tak naprawdę w każdej dziedzinie, miejscu jest bardzo wszechstronny.

Tagi: ,