Nowoczesny druk termiczny

Praktycznie każda firma potrzebuje przeróżnego rodzaju etykiet, które mogłaby umieszczać choćby na opakowaniach swoich produktów. W ich konstruowaniu pomaga specjalistyczna forma druku, która przeznaczona jest właśnie do drukowania etykiet, lecz też i paragonów. Chodzi tutaj o druk termiczny, wymagający zastosowania pewnych specjalnych narzędzi. Jednym z tych narzędzi okażą się na pewno taśmy termotransferowe, które wejdą w rolę specjalistycznego barwnika oraz pozwolą nanieść właściwe obrazy na karton lub zwykły papier.

Które taśmy wybrać?

Mają one zresztą aż trzy swoje podstawowe odmiany. Każda z nich potrafi zadziałać nieco inaczej oraz sprawdzić się w nieco innej sytuacji. Chyba w największym stopniu rozpowszechnione i najpopularniejsze wśród nich są taśmy woskowe. Ceni się je ogólnie rzecz biorąc za ich wysoką jakość, która sprawia, że jakość przygotowywanego wydruku też nie pozostawia wiele do życzenia. Taśmy woskowe pozwalają na drukowanie m.in. napisów, kodów kreskowych, ale też i różnego rodzaju grafik. Przeważnie są stosowane przy produkcji tradycyjnych etykiet. Mają także jednak swoje wady, albowiem wykazują się dość niską wytrzymałością na ścieranie, co sprawia, że nie są jakoś super trwałe.

Być może lepszym wyborem będzie zatem żywiczna taśma termotransferowa. Ona natomiast odznacza się już lepszą jakością, albowiem jest w pełni odporna właśnie na ścieranie, jak również i nie reaguje na kontakt z przeróżnymi substancjami chemicznymi. Wyróżnia ją doskonała trwałość. Druk przygotowany przy użyciu taśmy żywicznej naprawdę trudno jakkolwiek zniszczyć, dzięki czemu charakteryzuje się on niezwykle długą żywotnością. Taśmy te świetnie współpracują przy tym z różnego rodzaju urządzeniami.

A co wybrać?

Można ich używać do produkcji etykiet – także tych farmaceutycznych i medycznych, czyli bardziej wymagających. A jeśli tak połączyć dwa wymienione wcześniej produkty? W ten oto prosty sposób powstałyby taśmy woskowo-żywiczne, czyli wprost idealny wybór dla większości klientów poszukujących jakościowych i jak najbardziej uniwersalnych taśm termotransferowych. Przygotowane z tych taśm etykiety termotransferowe pochwalą się i dobrą jakością, i właściwym wyglądem. A to jednak ważne, aby dbać o estetykę tego rodzaju artykułów.

Tagi: , ,