Opalanie natryskowe – co to takiego?

Na czym polega opalanie natryskowe? Jest to rodzaj zabiegu, który polega na aplikacji samoopalacza na skórę, jest pod postacią mgiełki. Można robić go ręcznie za pomocą dyszy rozpylającej albo wchodząc do specjalnego pomieszczenia tzw. kabina do opalania natryskowego. Metoda manualna wychodzi o wiele taniej, a w wykonaniu przez osobę która się na tym zna, efekt może być powalający. Nie trzeba chodzić do salonów, takiego rodzaju zabieg można wykonać samemu w domu.

Niestety trzeba znaleźć na to dużo czasu i cierpliwości, a jeśli chce się mieć szybki efekt to duża ilość salonów oferuje kabiny natryskowe, z której korzysta się zwykle 30-45 sekund. Po umieszczeniu roztworu samoopalającego ciało trzeba dokładnie wysuszyć. Następnie jest etap nawilżania ciała, który jest zakończony specjalną suszarką. Przeważnie odcień natrysku ciemniejszego utrzymuje się do 10 dni, odcień średni do 8, a najjaśniejszy do 5 dni. Dzieje się tak dlatego, że skóra codziennie się złuszcza. Zależy to do tego kto jaką ma grubość naskórka i jak częsty kontakt z wodą (pot, golenie się, zła pielęgnacja skóry). Należy mieć na uwadze, że 24 godziny przed planowanym zabiegiem nie stosuje się żadnych balsamów i olejków do ciała, to samo tyczy się  dezodorantów oraz makijażu, natomiast 6-8 godzin po nim trzeba unikać wody i tarcia ubrań o skórę.

Konieczne jest pozostawienie preparatu najlepiej do 12 godzin. Działające płyny do opalania natryskowego bazują na reakcjach, jakie wywołuje na skórze ich aktywny specyfik  – DHA, inaczej dihydroksyaceton – związek ketonowy, który jest produktem metabolizmu w komórkach. DHA użytkowany w kosmetykach produkuje się z roślinnego glicerolu. Cały przebieg ciemnienia skóry w skutek DHA polega na jego reakcji z białkami keratynowymi na obszarze skóry. Reakcja, która wtedy przebiega to inaczej zwana reakcja Maillarda. Takiego rodzaju opalanie nie jest wskazane w przypadku uszkodzenia skóry, infekcji, alergii, astmy, łuszczycy oraz stanów zapalnych. W internecie bardzo dużo ofert, które składają propozycje kursów i szkoleń. Można też znaleźć różne zestawy szkoleniowe do opalania natryskowego. Niestety są dość kosztowne, lecz warto zapłacić raz za porządny sprzęt i cieszyć się nim na długie lata.

Wpis powstał przy współpracy z Tanexpert24.pl