Opory przed kursem na prawo jazdy, jak się ich pozbyć?

Bez wątpienia w obecnych czasach posiadanie prawo jazdy jest jednym z części bazowej edukacji człowieka. Nie jest to co prawda zdolność wymagana, ale chyba nie podlega kwestii fakt, że aktualnie żyjemy w takich czasach, gdzie prywatny samochód jest zasadniczym środkiem transportu. Wsiadając do własnego auta możemy w kilka chwil przemieścić się na zakupy, do rodziny czy znajomych, a w nagłych wypadkach błyskawicznie zjawić się chociażby w szpitalu. Nikt jednak się nie urodził ze umiejętnością płynnej zmiany biegów, orientacją w przepisach ruchu drogowego bądź zdolnością oceny zagrożenia danej sytuacji.

Aby zdobyć te i inne nie wspomniane powyżej zdolności konieczne jest odbycie kursu nauki jazdy, bez którego nie będziemy w stanie przygotować się w prawidłowy sposób do prowadzenia pojazdu. Co prawda niektórzy próbują na własną siłę, bez ukończonego kursu poruszać się po drogach nie mając uprawnień, ale w obecnych czasach służby porządkowe z łatwością wyłapują takie osoby i nakładają adekwatne do czynów mandaty. Dlaczego tak się dalej dzieje? Czy szkoła nauki jazdy jest czymś tak strasznym? A więc nie! Nauka jazdy może odbywać się w sposób przyjemny, o czym świadczą też liczne opinie dotyczące profesjonalnego podejścia do swojej pracy wielu nauczycieli. Każdy kurs nauki jazdy wymaga poświęceń zarówno ze strony kursanta jak i samego instruktora. Czy jednak powinno się go bać? Wszystko tak na prawdę zależy od naszego podejścia – podejścia kursanta. Jeśli taka osoba chce otrzymać wprawę, którą będzie doskonalić w późniejszym czasie już samoistnie na drogach i podejdzie do tematu kursu na poważnie, zdecydowanie łatwiej będzie osiągnąć pozytywny rezultat końcowy. Powszechnie uważa się natomiast że niektórzy instruktorzy są niezwykle nerwowi i czasami nawet wulgarni, gdyż irytuje ich postawa przyszłych młodych kierowców. Z pewnością może to być prawda, jednakże zdecydowana większość szkół nauki jazdy błyskawicznie reaguje na takie zachowania, gdyż zależy im na reputacji i komfortowej nauce ich kursantów. Kurs nauki jazdy powinien być miły dla ucznia, zwłaszcza jeżeli kursant spędza kilka godzin dziennie z nauczycielem w samochodzie.

Na tym też zależy ośrodkom szkoleniowym, które odchodzą od starych, “żelaznych” metod nauczania na rzecz nowatorskich metod komunikacji z uwzględnieniem socjologii i psychiki człowieka. Nie warto zatem bać się podejść do kursu, ale warto odbywać go w sprawdzonych ośrodkach z dobrą reputacją! To że wybitna szkoła może być droższa o kilkadziesiąt złotych od “słabszej” konkurencji może świadczyć nie tylko to że więcej zapłacimy, ale że przede wszystkim zostaniemy obsłużeni w sposób bardziej kompetentny, a nasz kontakt z instruktorem będzie zdecydowanie lepszy. Zatem nie taki diabeł straszny, o ile mamy świadomość wyborów!

Wpis powstał przy współpracy z Osk-lider-szczecin.pl