PRYWATNOŚĆ OD RĘKI, CZYLI KIEDY SPRAWDZI SIĘ OSŁONA NA BALUSTRADĘ BALKONU

Nowoczesne budownictwo ma wiele plusów i oferuje sporo udogodnień, ale druga strona medalu to często małe odległości między budynkami – a co za tym idzie – brak poczucia prywatności. Niedociągnięcia deweloperów można poprawić, montując osłony na balustrady balkonowe. To prostsze, niż się wydaje!

OSŁONA NA BALUSTRADĘ BALKONU W KWADRANS

Po pierwsze, wcale nie trzeba wiercić, piłować czy siłować się z ciężkimi elementami. Nowoczesne osłony na balkon to elastyczne odcinki materiału, przystosowanego do eksploatacji na dworze. Mamy pełną dowolność przy wyborze wariantów kolorystycznych, a producenci umożliwiają stworzenie osłony na balustrady balkonowe w naprawdę dużych rozmiarach – jeden kawałek może mieć aż 25 metrów długości. Montaż odbywa się za pomocą, np. opasek zaciskowych, umieszczanych w przygotowanych fabrycznie otworach. To gwarantuje solidne zamocowanie, bez obaw o rozdarcie materiału w czasie gwałtownych podmuchów wiatru.

CHRONI I ZDOBI

Osłona na balkon na metry nie musi być wyborem tylko z rozsądku. Daj się ponieść fantazji i wyobraź sobie, jak może wyglądać twój taras czy balkon w motywach kwiatów. Osłona daje możliwość natychmiastowej zmiany wyglądu, bez ponoszenia sporych kosztów. Jeśli wolisz elegancki i klasyczny styl, to osłona w ponadczasowym beżu czy szarościach może pomóc nadać właśnie taki charakter. A jeśli masz od ukrycia mankamenty wykończenia balkonu – np. korodującą poręcz czy odprysk na płytkach – zamontowanie osłony to najszybszy sposób na usunięcie usterki. Przynajmniej z zasięgu wzroku. Także wzrok sąsiadów nie będzie już przeszkodą w codziennym, swobodnym korzystaniu z przydomowej przestrzeni na zewnątrz. Osłona balkonu skutecznie przecina ciekawskie spojrzenia, a ponieważ jest w 100% nieprzepuszczalna – nawet nasz cień nie będzie widoczny na zewnątrz.

OSŁONA BALKONU PRZED WIATREM

Tej kwestii nie można pominąć przy wymienianiu zalet osłon. Montując materiał na balustradzie zyskujemy spokój, że nasze rośliny nie będą już łamane każdym gwałtowniejszym podmuchem wiatru.

Wpis powstał przy współpracy z Cover-it.pl