Rodzaje folii na szyby, którą wybrać?

Każdy kiedyś będzie miał własny kąt – dom bądź mieszkanie i będzie chciał, aby było w nim wygodnie, bezpiecznie i przytulnie. Czasem bardzo rzadko nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie rzeczy mogą się nam przydać – mowa tutaj o foliach na okna. Wyróżniamy: folia zaciemniająca, folie matowe i folie przeciwsłoneczne. Folie zaciemniające są idealne tam, gdzie z jakiegoś powodu nie można zaciemniać okna przez roletę, więc na oknach o szczególnych rozmiarach lub umieszczonych bardzo wysoko, albo pomieszczeniach, w których ciężko sobie poradzić z roletami.

Folie zaciemniające w pełni blokują słońce i jego promienie oraz przyciemniają pomieszczenia w stu procentach bądź tylko częściowo, w zależności od wyboru typu folii. Można je dać nie tylko na oknach, lecz również na szklanych ścianach, szklanych drzwiach itp. Często wykorzystywane są w biurowcach, do odizolowania stanowisk pracy i miejsc laboratoryjnych. Folie matowe stosujemy wszędzie tam, gdzie niewskazany jest wgląd do pomieszczenia lub chcemy ten wgląd jedynie ograniczyć. Folie matowe posiadają gigantyczne zastosowania w gabinecie lekarskim, przychodni, szpitalu, gabinecie kosmetycznym, łazience na przykład: w kabinie natryskowej, szybie umiejscowionej w drzwiach, kiedy meble posiadają szklane fragmenty i w magazynach.

Natomiast w sytuacji folii przeciwsłonecznych występują zewnętrzne i wewnętrzne. Zewnętrzne są odporne na warunki atmosferyczne – zarysowania, pęknięcia. Za zadanie mają odbijanie promieni przed dotarciem do szyby – dzięki czemu nagrzewają konkretne miejsce. W zależności od pory roku hamują ciepło i nie ma wielkich strat ocieplenia. Zastosowanie mają nie tylko w mieszkaniach, ale też w gabinetach i przychodniach. Za to wewnętrzne w ciepły dzień odbijają promienie, a nie wpuszczają do środka pomieszczenia, lecz pomimo tego jest dobrze oświetlone. Odbijanie światła skutkuje tym, że wnętrze nie nagrzewa się – co za tym idzie oszczędność na klimatyzacji w czasie letnim, zaś zimą następuje redukcja ciepła nawet o 30 procent.

Wpis powstał przy współpracy z Folie-sklep.pl