Sprawy rozwodowe

Stopień skomplikowania współczesnego życia wymaga coraz częstszego zasięgania porad prawnych. Niektóre niefortunne sytuacje, takie jak podejrzenia ze strony organów ścigania czy rozwody mogą wręcz wymagać pomocy prawnika. Im lepszy adwokat, tym większe szanse na uniknięcie odpowiedzialności karnej lub uzyskanie korzystnego podziału majątku.

Szczególnie niepokojące i stresujące są okoliczności, w których człowiek zostaje postawiony w stan oskarżenia. Mimo, iż prawo karne gwarantuje każdemu tzw. domniemanie niewinności, zdarzają się fatalne pomyłki. Niewinni ludzie spędzają długie lata w więzieniach. Ma to dla nich nieodwracalne skutki natury zdrowotnej, psychicznej, społecznej, majątkowej i ogólnoludzkiej. Sprawę karną trzeba więc koniecznie powierzyć uznanemu adwokatowi. Jeśli uniewinnienie nie będzie możliwe, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że uda mu się wywalczyć najniższy wymiar kary lub nawet wyrok w zawieszeniu. W najgorszym przypadku będzie składał apelacje do kolejnych instancji. Prowadzi on przecież batalię nie tylko o swojego klienta, ale także o swoją renomę i reputację. Pełnomocnik z urzędu może nie być tak zdeterminowany, a już na pewno będzie mniej doświadczony. Dobry prawnik wykorzysta każdą lukę w prawie karnym, wszelki niuans, aby tylko sprawa obrała jak najkorzystniejszy obrót dla reprezentowanej przez niego strony. Inaczej też służby traktują aresztowanego, który znajduje się pod opieką popularnego obrońcy. Zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie nieprawidłowości np. w zbieraniu zeznań mogą zostać podważone. Nie mogą sobie pozwolić na stosowanie przemocy, gdyż od razu zostaną pociągnięte do odpowiedzialności. Wielokrotnie też najlepsi adwokaci są w stanie otrzymać zwolnienie za kaucją.

Jeżeli chodzi o sprawy rozwodowe, tutaj spór dotyczy najczęściej orzeczenia o winie, podziału majątku i przyznania praw do opieki nad dziećmi. Bywa, że małżonkowie są ze sobą tak skłóceni, że w żaden sposób nie potrafią się porozumieć. Każda ze stron chce udowodnić, że ma rację, a niekiedy są to przypadki bardzo zagmatwane i skomplikowane. Wynajęcie doświadczonego prawnika często decyduje o uzyskaniu satysfakcjonującego wyroku, który rzutuje na jakości przyszłego życia rozwiedzionych osób. Stawka i w tym przypadku jest więc znacząca.

Comments 1
  • Dziękuję za wpis, właśnie jest mi taki prawnik potrzebny 🙁

    Alicja