Szafki metalowe w pomieszczeniu socjalnym, czyli obowiązki pracodawcy

Przytłaczająca większość pracowników swój dzień w pracy rozpoczyna od kubka gorącej kawy i przeglądania gazet lub treści w Internecie. Do tego w ciągu dnia kilkukrotnie staramy się pospiesznie posilić się, nie wstając od biurka by nie przerwać swojej pracy. Niestety, zdarza się, że czynimy tak nie dlatego, że mamy tyle obowiązków a dlatego, że w firmie brakuje pomieszczeń socjalnych, w których pracownicy mogliby nie niepokojeni spożywać posiłki czy spędzać swoje przerwy. Polskie prawo przewiduje szereg obowiązków, jakie musi wziąć na siebie przedsiębiorca, który zatrudnia w siedzibie firmy pracowników. Wśród tych obowiązków jest m.in. zapewnienie pracownikom odpowiedniego pomieszczenia socjalnego. Obowiązek ten nakazuje bezpośrednio rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Najdokładniejszy opis pomieszczenia socjalnego zawiera dział 5 wyżej wymienionego dokumentu, który mówi m.in. o tym, że: „pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikom pomieszczenia i urządzenia higienicznosanitarne, których rodzaj, ilość i wielkość powinny być dostosowane do liczby zatrudnionych pracowników, stosowanych technologii i rodzajów pracy oraz warunków, w jakich ta praca jest wykonywana”. Warto również pamiętać, że pomieszczenia socjalne to nie powinny być pokoje o gołych ścianach. Dobrym pomysłem jest wstawienie tam stołów, lodówek oraz miejsc, w których pracownicy będą mogli bezpiecznie przechować swoje rzeczy. Idealnie nadają się do tego szafki metalowe. Szafa metalowa bhp oferuje funkcjonalność i niezaburzoną estetykę pomieszczeń socjalnych. Szafka metalowa warsztatowa wyposażona w plastikowy drążek i wieszaki ubraniowe idealnie nada się również do zakładowych szatni, gdzie pracownicy będą mogli w bezpiecznym miejscu pozostawić swoje rzeczy.

Szafka metalowa w pomieszczeniach sanitarnych

Do pomieszczeń sanitarnych zalicza się przede wszystkim umywalnie, natryski, jadalnie, pomieszczenia do prania odkażania czy ogrzewania się pracowników. W pomieszczeniach sanitarnych gdzie stoją m.in. szafki metalowe odkaża się i odpyla również odzież roboczą. Utrzymanie czystości w takich miejscach jest nieco utrudnione, dlatego, takie rozwiązania jak szafka metalowa warsztatowa wykonana z proszkowanej blachy czy stali idealnie się tam sprawdzi. Dzięki zastosowaniu proszkowego malowania szafki metalowe są bardzo łatwe do utrzymania w czystości i higienie.

Szafa metalowa BHP nie tylko do szatni

Szafki metalowe z powodzeniem mogą służyć również w pomieszczeniach firmowych takich jak archiwa czy biura. Jako, że większość przedsiębiorców jest zobowiązana do gromadzenia dokumentów związanych z prowadzeniem działalności, niemal każdemu przyda się szafa na dokumenty metalowa. Dzięki zastosowaniu dwupunktowych zamków i rygli oraz odpornej na uszkodzenia mechaniczne blachy stalowej, szafka metalowa idealnie nada się do przechowywania dokumentów, do których dostępu nie powinny mieć osoby nieuprawnione. Szafka metalowa warsztatowa uchroni również dokumenty przed zalaniem czy wysoką temperaturą.