Szampony, czyli podstawowe kosmetyki w każdej szafce!

Odpowiednia pielęgnacja włosów to podstawa dobrego wyglądu zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Warto pamiętać, że proces wzrostu włosa zaczyna się już w skórze, gdzie umiejscowiony jest mieszek włosowy. Skóra głowy wymaga więc zachowania higieny, której najważniejszym elementem są szampony do włosów. Ich zakup należy dobrze przemyśleć, bowiem wystarczy jedna zła decyzja a całościowa pielęgnacja będzie mało efektywna. Szampony do włosów należy więc dobierać tak by zachowana była równowaga skóry głowy. W ten sposób zagwarantujemy sobie, ze odrastające włosy będą zdrowe a ich cebulki pełne życia.

Jak wybierać szampony do włosów?

Branże beauty oraz kosmetyczna to prawdziwe bogactwo środków i kosmetyków. Dobierając odpowiednie szampony do włosów, warto jednak dowiedzieć się jakie kosmetyki najbardziej będą nam służyć. Ciężkie szampony do włosów zawierające oleje czy silikon mogą powodować, że włosy posiadające tendencje do przetłuszczania się, staną się oklapnięte i pozbawione swojej naturalnej objętości. Szampony do włosów, które posiadają dużo protein będą z kolei powodowały, że przesuszające się włosy będą skłonne do puszenia się. Wybierając odpowiednie kosmetyki należy również pamiętać o skórze głowy. Skłonności do dermatozy czy do powstawania łupieżu implikują do używania środków niezawierających SLS i SLES. SLS, czyli Sodium Laureth Sulfate to popularny składnik szamponów, dzięki któremu kosmetyki te mocno się pienią i usuwają warstwę sebum ze skóry. Niestety, jednocześnie SLS niszczy jej naturalną barierę ochronną. Szampony do włosów, które mają w składzie ten środek będą kiepskim wyborem dla osób ze swędzącą i łuszczącą się skórą na głowie. Kosmetyki bez SLS i SLES sprawią, że wspomniana bariera hydro-lipidowa naskórka pozostanie nienaruszona. Takie szampony do włosów stawiają na naturalne środki pieniące jak lukrecja gładka. Pozwalają one na szybką regeneracje i sprawne leczenie wykwitów skórnych. Stosowanie środków takich jak olejki do włosów sprawia z kolei, że podstawą higieny powinny być szampony zawierające SLS. Ten składnik pozwala na łatwiejsze usuwanie olejków z włosów. Jednak nawet najlepsze łagodne szampony do włosów nie są wstanie utrzymać higieny, dlatego dermatolodzy zachęcają do używania od czasu do czasu również środków o mocniejszych detergentach i peelingów do skóry głowy.

Kosmetyki, które stawiają na naturę

Wszechobecna chemia, którą producenci wielu produktów wprowadzają do ich składów sprawia, że nasze życie zaczyna przypominać nieco tablicę Mendelejewa. Dlatego szukając kosmetyków dla siebie, warto zmienić swoje podejście i postawić na składniki pochodzenia naturalnego. Nie jest prawdą, że szampony do włosów o naturalnym składzie nie są tak skuteczne jak te pochodzące z sieciówek. Delikatna pielęgnacja, która obfituje w dobrodziejstwa natury sprawi, że skóra głowy odzyska równowagę i nie będzie dążyć do pozbycia się włosów! Idealnym miejscem do rozpoczęcia przygody z naturalnymi środkami będzie sklep z kosmetykami naturalnymi kosmetykiorientu.pl. W jego ofercie znaleźć można zarówno szampony do włosów, które obfitują w ekstrakty z ziół i tłoczone na zimno oleje. Co więcej znaleźć można tam również olejki do włosów oraz specjalne wcierki, które potrafią odżywić nawet najbardziej zniszczone włosy!