Twoje zapachy

Każdy dom posiada swój charakterystyczny zapach. Co ciekawe, zapachy mieszkania nie są wyczuwalne dla mieszkańców, lecz dla kogoś z zewnątrz. Każdy z nas pragnie aby w jego domu unosił się piękny, świeży zapach? Istnieje parę metod na to, żeby utrzymać ładne zapachy w domu. Porad i wskazówek należy szukać w sieci. Portal internetowy zawiera dużo informacji na ten temat. W Internecie odnajdziemy także blog, który prowadzi osoba specjalizująca się w zapachach domu.

Każde miejsce ma swój charakterystyczny zapach. Niezależnie, czy jest to dom nowy, stary, apartament itp. A w nich, każde pomieszczenie może pachnąć inaczej. Na przykład, w wiatrołapie mogą unosić się zapachy domu powiązane z obuwiem. To chyba największa zmora wśród zapachów domowych. Jak tego uniknąć? Świetnie się sprawdzą odświeżające wkładki do obuwia, zawieszki zapachowe do szafy. Można postawić różnego rodzaju odświeżacze powietrza: wkładane do kontaktu, patyczki zapachowe, świece zapachowe bądź od czasu do czasu psikać sprayem. W związku ze specyfiką pomieszczenia, w którym znajdują się buty wyjściowe i odzież zewnętrzna proponuję, aby zdecydować się na zapachy odświeżające, a nie ostre, duszące, słodkie. Zapachy w domu – we wiatrołapie nie będą wówczas mdłe. Powinno się podkreślić, że wiatrołap jest “wizytówką” naszego mieszkania. Specyficzne zapachy domu mogą się unosić w łazience z wiadomych przyczyn. Należy w tych pomieszczeniach postawić na dobrą wentylację, najlepiej mechaniczną. W łazienkach również sprawdzą się różnego typu odświeżacze powietrza. Tutaj możemy poszaleć i sięgnąć po bardziej zdecydowane zapachy.

Orient, słodycze, kwiatowe nuty będą perfekcyjnie pasowały. Charakterystyczne zapachy mieszkania unoszą się również w kuchni, co jest zrozumiałe ze względu na przeznaczenie tego miejsca. Podstawą świeżego powietrza będzie tutaj okap. Warto więc zainwestować w dobry sprzęt. W pokojach i salonie można wykorzystać specjalny kominek i woski zapachowe. Kominek stał się bardzo modny w ostatnim czasie. Nie tylko wytwarza ładne zapachy domu, ale ładnie wygląda i stanowi niebanalną ozdobę. Dbając o zapachy domu należy pamiętać o częstym wietrzeniu, uchylaniu okien i dbaniu o czystość. Wiele środków czystości posiada nuty zapachowe.

Wpis powstał przy współpracy z Zapachydomu.pl